Годовой план шестого школьного дня

План

выхаваўчай работы

ДУА “Гошчаўская сярэдняя школа”

у шосты школьны дзень на II паўгоддзе

2021/2022 нав. года

Месяц

Дата

Мерапрыемствы

Клас

Адказны

Студзень

08.01

Чараўніцтвы на Каляды

1. Віктарына “У гэтае светлае свята…”

2. Гутарка “Адміністратыўная і крымінальная адказнасць непаўналетніх”.

3. Збор актыву ГА “БРПА”, “БРСМ”.

 

 5

9-11 

5-11

 

Байбак Г.А.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

15.01

Дзень Здароўя. Дзень экалогіі

1. Гульня “Поле цудаў”.

2. Першынство школы па настольнаму тэнісу.

3. Рэйд “Сям’я”

4. Інтэллектуальная гульня “Зрабі здаровы выбар”.

 

2-3

5-11

 

6-8

 

Валошчык Н.І.

Грудавы Л.М.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

22.01

Дзень творчасці і добрага настрою

1. Гульня-конкурс “Матэматычны калейдаскоп”

2. Мерапрыемства “Выбіраем будучую прафесію”

3. Гульня “Ведай свае правы”

 

9,11 

1-3

 

Белая В.В.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

29.01

Дзень задум

1. Конкурс “Знатакі гісторыі”

2. Рэйд “Сям’я”.

3. Інтэлектуальная гульня “вясёлы перапынак”.

 

7-9

 

5-6

 

Малахаў С.Р.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

ЛЮТЫ

05.02

Дзень пытанняў і адказаў

1. Эрудыт-шоў “Гэта мы не праходзілі”

2. Віктарына “Ці ведаеш ты закон?”

3. Падрыхтоўка да вечара сустрэчы з выпускнікамі “Школа збірае сяброў”

 

9

9-11

5-11

 

Шынкевіч І.У.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

12.02

Дзень Здароўя. Дзень грамадзянска-патрыятычнага выхавання.

1. Лыжныя гонкі.

2. Рэйд “Сям’я”.

3. Творчая майстэрня “Валянцінка для сябра”

 

 

5-11

 

3-6 

 

 

Грудавы Л.М.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

19.02

Дзень роднай мовы

1. Гульня “Моўны турнір”.

2. Тэст “Як не стать ахвярай злачынства”.

3. Гульня “Поле цудаў” “Пагуляем у роднае слова”.

4. Каманднае першынство школы па шахматам.

6

5-8

6-8

 

5-11

 

Шыманчык С.А.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

Андрыяшка А.А.

26.02

Дзень знатакоў і эрудытаў

1. Інтэлектуальная гульня “Турнір кемлівых”.

2. Лекцыя “Правы і свабоды чалавека”.

3. Гульнявая праграма “Абаронцам Айчыны”.

 

11

8-11

1-4

 

Грудавая Г.А.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

 

САКАВІК

05.03

Дзень школьных навук

1. Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

2. Інтэлектуальная гульня “Эрудыт”

3. Занятак  “Наркотыкі – гэта свабода ці залежнасць”.

4. Квэст-гульня “У пошуках праў дзяцей”.

 

 

10-11

7

8-11

 

5-6

 

Харужая І.Р.

Бінкевіч М.А.

Мультан М.М.

 

Бінкоўская К.Ф.

12.03

Дзень Здароўя

1.  Першынство школы па баскетболу.

2. Рэйд “Сям’я”.

3. Гутарка з элементамі гульні “Наркаманіі, алкагалізму, курэнню – не, здароваму ладу жыцця – так”

 7-11

 

9-11

 

Грудавы Л.М.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

19.03

Дзень прававых ведаў

1. Інтэлектуальна-прававая гульня “Правы і абавязкі”.

2. Занятак “Дабро і зло ў сучасным свеце”.

3. Інфармацыйна-прававая гадзіна “Мы ў адказе за свае ўчынкі”

8

3-6

7-8

Люшкевіч Н.І.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф

26.03

Дзень дзіцячай кнігі.

1. Выстава “Свет чароўнай кнігі”

2. Рэйд “Сям’я”.

3. Гадзіна загадак “Як на нашай градцы выраслі загадкі”.

 1-11

 

1-4

 

Андрыяшка Л.В.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф

КРАСАВІК

02.04

Дзень гумару і смеху

1. Гульня-віктарына “”Свята жартаў і смеху”

2. Круглы стол “Я выбіраю жыццё”.

3. Гульня “Што? Дзе? Калі?”

 

3-4

7-10

5-6

 

Дзячок К.Р.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

09.04

Дзень Здароўя.

1. Дзень “метателя”

2. Гульня “Мы за ЗЛЖ”

3. Конкурсна-гульнявая праграма “Змоладу закалішся, на ўвесь век прыгадзішся”

 

7-11

2-4

5-6

 

Грудавы Л.М.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

16.04

Дзень захапленняў

1. Майстар-клас “Выпілоўванне лобзікам”

2. Гульня-віктарына Шкодным звычкам скажам НЕ”.

3. Падарожжа па вясновым казкам.

 

9

5-8

 

1-4

 

Пясецкі Л.М.

Мультан М.М.

 

Бінкоўская К.Ф.

23.04

Дзень экалогіі

1. Круглы стол “Беражыце землю”

2. Рэйд “Сям’я”.

3. Круглы стол “Не спяшайцеся выкідваць сецце”.

 

11

 

5-6

 

Грудавая Г.А.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

30.04

Дзень прафарыентацыі

1. Квэст “Угадай прафесію”.

2. Лекцыя “Шкода курэння для дзяцей і падлеткаў”.

3. Віртуальная экскурсія “Свет прафесій”.

 

5-11

 

7-8

 

Шынкевіч І.У.

Мультан М.М.

 

Бінкоўская К.Ф.

МАЙ

07.05

Дзень памяці

1. Літаратурна - музычная гасцёўня "Памяць жыве"

2. Лекцыя “Жыццё – гэта здорава!”.

3. Работа валанцёрскага атрада “Міласэрнасць”.

 

10-11

5-11

5-8

 

Харужая І.Р.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

14.05

Дзень здароўя. Дзень сям’і

1. Гульнявая праграма “Тата, мама, я – здаровая сям’я”.

2. Дзень спрынтара.

3. Рэйд “Сям’я”.

4. Конкурс малюнкаў “Мая сям’я”.

 

3-4

 

5-11

 

1-6

 

Андрыяшка В.В.

Грудавы Л.М.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

21.05

Дзень інтэлектуальных гульняў

1. Матэматычнае падарожжа.

2. Занятак “Падлетак і закон”.

3. Падрыхтоўка да свята “Апошні званок”.

 

7-8

7-10

9-11

 

Бінкевіч М.А.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

28.05

Дзень бяспекі

1. Віктарына “Мы за бяспечнасць”.

2. Гульня “Школа бяспечнасці”.

3. Тлумачэнне “Правілы  бяспечных паводзін у канікулярны час”.

4. Віктарына “Школа дарожнай бяспекі”

3-4

1-2

1-11 

1-4

Андрыяшка В.В.

Андрыяшка Л.В.

Мультан М.М.

Бінкоўская К.Ф.

 

 

План

выхаваўчай работы

ДУА “Гошчаўская сярэдняя школа”

у шосты школьны дзень на 1 паўгоддзе

2021/2022 нав. года

Месяц

Дата

Мерапрыемствы

Клас

Адказны

ВЕРАСЕНЬ

04.09

Дзень Бяспекі

1.Таварысцкая сустрэча членаў БРСМ па футболу.

2. Работа з піянерскім актывам.

3. Рэйд “Сям’я”.

6-11

5-7

 

Грудавы Л.М. 

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.

11.09

Дзень Здароўя. Дзень вясёлкавага настрою

1. Легкаатлетычны крос.

2. Конкурс малюнкаў на асфальце “Няхай заўжды будзе мір!”

3. Занятак “Правы, абавязкі, адказнасць”.

 

5-11

2-4

7-10

 

Грудавы Л.М.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

18.09

Дзень народнага яднання

1. Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па лёгкай атлетыцы.

2. Конкурс-віктарына “Я – грамадзянін РБ”.

3. Рэйд “Сям’я”.

 

5-11

4-5

 

 

Грудавы Л.М. 

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.

25.09

Дзень малой радзімы

1. Інтэлектуальная гульня “Мая Беларусь”.

2. Спартыўная гульня “Вясёлыя старты”.

3. Інтэлекуальная гульня “О край родны, край прыгожы!”.

4. Тлумачэнне “Правілы паводзін вучняў у школе”.

 

5

2

6-7

5-8

 

Байбак Г.А.

Валошчык Н.І.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

КАСТРЫЧНІК

02.10

Дзень карысных спраў

1. Падрыхтоўка да спаборніцтваў па валейболу.

2. Творчая майстэрня “Птушыная кармушка”.

3. Дабрачынныя акцыі да Дня пажылых людзей “Шаг насустрач” –  дапамога людзям, якія адчуваюць патрэбу ў ей.

4. Рэйд “Сям’я”.

6-11

1

9,10

 

Грудавы Л.М. 

Андрыяшка А.А.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

09.10

Дзень Здароўя. Дзень маці

1. Спаборніцтвы па валейболу.

2. Спаборніцтвы па піянерболу.

3. Літаратурная гасцёўня “Самая прекрасная из женщин – женщина с ребенком на руках”.

4. Квэст “Будзем здаровы”.

5. Віктарына “Ці ведаеш ты закон”.

 

8-11

5-7

3

 

7-8

9-11

 

Грудавы Л.М.

Грудавы Л.М.

Дзячок К.Р.

 

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.

16.10

Дзень юных інтэлектуалаў

1. “Што? Дзе? Калі?”.

2. Падрыхтоўка да спаборніцтв па валейболу.

3. Злет малодшых школьнікаў “Акцябрацкі форум”.

4. Рэйд “Сям’я”.

 

9

6-11

2-4

 

Шынкевіч І.У.

Грудавы Л.М.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

23.10

Дзень радасці і сяброўства

1. Спартландыя “Імклівы мяч”.

2. “Сяброўства – гэта не работа”.

3. Гульнявая праграма “Усе людзі розныя, але правы ў іх аднолькавыя”.

4. Лекцыя “Адміністратыўная адказнасць непаўналетніх”.

 

1, 3-4

11

3-5 

8-11

 

Андрыяшка А.А.

Грудавая Г.А.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

30.10

Дзень бяспечных паводзін

1. Гульнявая праграма “Будзем бяспечнымі”.

2. Спартыўныя спаборніцтвы “Хуткія! Лоўкія! Смелыя!”.

3. Забаўляльная праграма “Гульнявая карусель”.

4. Рэйд “Сям’я”.

 

4

2

 

5-6

 

Андрыяшка В.В.

Валошчык Н.І. 

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.

ЛІСТАПАД

06.07

Дзень прафарыентацыі

1. Падрыхтоўка да спаборніцтваў па валейболу.

2. Выбар: абдуманы ці не.

3. Конкурс малюнка “Прафесія маёй матулі, прафесія майго таты”.

4. Занятак “Наркотыкі – гэта свабода або залежнасць”.

 

6-11 

10

3-4 

8-11

 

Грудавы Л.М. 

Харужая І.Р.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

13.11

Дзень Здароўя.

1. Алімпійскія надзеі Беларусі: Дзень прыгуна.

2. Конкурсна-гульнявая праграмма “Мы за ЗЛЖ”.

3. Рэйд “Сям’я”.

5-11

8-9

 

Грудавы Л.М. 

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

20.11

Дзень прафілактыкі шкодных звычак

1. Падрыхтоўка да спаборніцтваў па валейболу.

2. Круглы стол “ Звычкі добрыя і дрэнныя”.

3. Віктарына “Ворагі здароўя”.

4. Лекцыя “Як не стаць ахвярай злачынства”.

 

 

6-11

6

10-11

3-7

 

Грудавы Л.М. 

Шыманчык С.А.

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.

27.11

Малой радзіме прысвячаецца

1. Літаратурная гасцёўня “Пісьменнікі-землякі”.

2. Гульня “Слабое звяно” “Мой родны кут”.

3. Рэйд “Сям’я”.

4-5

 

Люшкевіч Н.І. 

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.

СНЕЖАНЬ

04.12

Дзень эрудыта

1. Падрыхтоўка да спаборніцтваў па валейболу.

2. “Матэматычны цягнік”.

3. Занятак з элементамі трэнінгу “Ведаць, каб жыць”.

4. Анкетаванне “Што ты ведаеш аб СНІДзе”.

 

6-11

7

9-11

6-8

 

Грудавы Л.М.

Бінкевіч М.А.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

11.12

Дзень Здароўя. Дзень прававой культуры.

1. Першынство школы па шахматам.

2. Вусны часопіс “Беражы здароўе змоладу”.

3. Інтэлектуальная гульня “Мы і наша здароўе”.

4. Рэйд “Сям’я”.

 3-11

3

7-8

 

Андрыяшка А.А, 

Дзячок К.Р.

Бінкоўская К.Ф. 

Мультан М.М.

18.12

Дзень навагодніх задум

1. Навагодні турнір па валейболу.

2. Майстэрня Дзядулі Мароза.

3. Тлумачэнне “Правілы выкарыстання піратэхнікі”.

 

6-11

3-8

5-11

 

Грудавы Л.М.

Бінкоўская К.Ф.

Мультан М.М.